Atény, Athény

hlavní město Řecka

Fotogalerie...

Obecně


Athény. Město s nejkrásnější a nejpodivnější historií na světě, obepřené bohy a lidmi, magické město. Hlavní město Řecka bylo vždy místo narození pro civilizaci. Byla zde zrozena demokracie, umožňující lidem žít. Kdo neslyšel o Akropoli? Velké množství lidí již podlehlo fotkám okolo nás, tato budova je nominována na jeden ze sedmi divů světa. Je to obchodní značka celé turistiky Atén.
Athény jsou specifikovány v centrální části Řecka. Kolem sebe mají hory Ymmytos, Pendeli a Parnitha, slunce na Athény svítí po celý rok. Klima je jedno z nejlepších v Evropě, což pomáhá turismu a také lodní dopravě z přístavu Piraeus, centrálním zdrojem dovozu do Athén. Athény pocházejí z neolitické doby, kdy byli budovány obchodní domy, brány do města, obrovské opevnění, školy, nábřeží, kanalizace atd. Dnes jsou Athény centrem všeho dění v Řecku.
Atény mají zvláštní nádech památek ze všech různých dob, můžete obdivovat stavby, které tu jsou už několik tisíc let, můžete cítit dobu, kterou lidstvo pamatuje, můžete se procházet dnešní částí světa. Hromady obchodů, taverny, butiky, luxusní zboží, to všechno má v Aténách místo. Srdcem Athén je náměstí Syntagma. Nachází se tu Parlament a Ministerstva, několik kilometrů odtud se můžete koupat v moři. Athény mají mnoho starověkých památek (Acropolis, Odeion of Herodes Atticus, Olymbion, Románský trh, Panathinaiko Stadium nebo Kallimarmaro, The Temple of Poseidon in Sounio, a další). Ve městě budete také obdivovat centrální uzly města (Parlament, Aténská Academie and Universita, a další). Nezapomeňte navštívit různá muzea (Archeologické Museum, Vojenské Museum, Byzantské Museum, a další). Toto město je proslavené více než jiná město také kvůli svému nočnímu životu. Atény se večer úplně změní.
Famózní Bouzuki je lídrem aténské zábavy. Dále je tu nejméně stovka divadel, kde se můžete dívat a někdy i rozplakat nad pěknou hrou. Pojďte je navštívit...

Další informace