Korfu, Corfu, Kerkyra

Nejsevernější ostrov Jónského moře

Obecně


Ostrov Korfu, zvaný též Kerkyra, leží v severozápadním rohu Řecka. Korfu je nejzelenější a v očích mnoha lidí nejkrásnější ostrov země, možná i světa. Díky většímu množství srážek než na ostatních ostrovech je zde velmi velký počet druhů a hojnost rostlin. Ostrov Korfu je pár hodin trajektem od italského přístavu Brindisi a pro mnoho turistů je to jediná část Řecka, kterou poznali.
Jestliže chcete jet jen na jeden ostrov Řecka, pak Korfu není vůbec špatná volba. Jedny z nejkrásnějších pláží světa jsou právě na Korfu. Na tomto ostrově je hlavně v pobřežních oblastech turistů možná až příliš. Do horských vesniček ale kupodivu moc turistů nechodí.
Na jižní části ostrova jde krajina k moři mírně z kopce a vytváří krásné dlouhé pláže a zátoky. Avšak západní pobřeží je mnohem strmější. Skalnaté výčnělky a hluboké soutěsky. Západní krajina je hornatá a postupně se svažuje až ke Korissionskému jezeru, odděleného od moře úzkým kouskem půdy. Korfu je mnohem chladnější než většina řeckých ostrovů, a tak je ideální volba pro lidi, kteří se bojí, že by nemuseli unést vedro jižnějších ostrovů.
Pro některé lidi je ovšem Korfu ráj.
Korfu je jeden z velmi oblíbených ostrovů, ale jestli chcete zažít jeho přírodní krásu bez lidí, jeďte tam mezi říjnem a květnem. Jestliže máte rádi lidi a prázdné pláže, hledejte jinde v Řecku. Krása ostrova Korfu tkví v přírodě. Po celém ostrově jsou políčka s vinnou révou, ale nechybí tu ani ostatní ovoce nebo zelenina. To vše to díky podnebí a extrémně úrodné půdě. Ti kdo četli Homéra vědí, že Korfu byla poslední zastávka Odysea před rodnou Ithakou.
Kerkýra je alternativní název ostrova, ale také asi největší město na východním pobřeží. Mezinárodní letiště na ostrově Korfu má kód CFU. Na letenkových serverech je ostrov Korfu většinou uváděn pod názvem Kerkyra, protože Kerkyra je název také hlavní město ostrova.

Podrobněji

Navštivte další zdroje o Corfu...


Co navštívit
Letoviska
Webkamery
Mapy


Další informace