Korfu, Corfu, Kerkyra - letoviska

Doplňující informace o letoviscích..

Sidari

Nikdy jsem tu nebyl ubytovaný, ale přesto musím říct, že to tu je pěkné. Až na internetu nabo v katalogu uvidíte obrázky Canal D'Amore, nevěřte tomu, je tu ještě jedna pláž, na které je pěkný písek, mnoho barů a také klidu. Hned vedle městečka je vesnička Peroulades, ve které jsou tyto kanály. Vynikající restaurace se nachází právě u mostu do Peroulades. Sidary je plné restaurací, obchodů, diskoték a potěší tedy každého.
Sidari

Acharavi

Acharavi, jedno nejvyhledávanějších letovisek na Korfu, leží ve střední části severního pobřeží asi 35 km od Kerkyry. Acharavi tvoří hlavní silnice a vedlejší cesty vedoucí směrem k moři. Je zde nádherná 6 km dlouhá písčitá pláž. Moře poskytuje ideální podmínky pro vodní sporty. Půjčit se tu dají šlapadla, loďky. Na pláži si zahrajete volejbal. K pronájmu jsou zde i tenisové kurty i několik ping pongových stolů. Podél pláže je řada restaurací a barů, takže pro občerstvení to nebudete mít daleko. Nebo si lehněte na lehátko pod slunečník, a nějaký číšník se u vás brzy objeví, aby vám nabídl ledové frapé. Jako v každém letovisku, tak ani v Acharavi nemůže chybět dlouhá promenáda se spoustou obchůdků, taveren, butiků a barů. Pro mladé jsou zde diskotéky, ve kterých se můžete bavit až do rána. Ti, kdo chtějí poznat tradiční řeckou hudbu bouzouki, ať zavítají do některé z taveren a posedí u sklenky bílého vína. Pokud máte děti, určitě zavítejte do vodního parku Hydropolis, který se nachází mezi Acharavi a Almiros.
Acharavi - map

Okolí Perivoli

Perivoli leží přibližně 35 km jižně od hlavního města Kerkyry na západním pobřeží ostrova. Romantické místo položené v olivových hájích navštěvují ti, kteří si chtějí odpočinout od města a hluku. Panenská příroda a jedna z nejkrásnějších písčitých pláží ostrova, Santa Barbara, omývaná průzračným mořem předurčují toto místo k ideálnímu odpočinku a prožití krásné dovolené. Na každé pláži v okolí Perivoli jsou vám k dispozici minimarkety, půjčovny aut a motocyklů a také plážový servis. Přímo na plážích se nacházejí dvě taverny s celodenním provozem, které po západu slunce lákají k příjemnému posezení u romantické večeře. A u sklenky dobrého vína se jistě rádi zaposloucháte do krásných řeckých melodií, při kterých si můžete i zatancovat. Perivoli je od pláže vzdálena 2 km, takže doporučuji spíše okolí Perivoli, nikoli přímo toto město. Za nočním životem, diskotékou a bary je třeba cestovat do největšího letoviska jihu Kavosu vzdáleného 16 km.
Perivoli

Ostatní letoviska

Existuje ještě mnoho dalších letovisek, třeba Agios Georgios, které se nachází na západním pobřeží ostrova Corfu. Překrásná pláž, typické městečko a taverny!! Vynikající! Pláž je opravdu dlouhá, takže se tu nebudete muset s nikým mačkat. Letoviska na jihu doporučuji spíše těm, kteří nechtějí pozvolný vstup do moře, ale spíše se chtějí potápět. Skala Potamou je obrazem těchto vlastností.