Korfu, Corfu, Kerkyra - navštivte

Achilleion

Sídlo císařovny Sissi z roku 1890. Vilu obklopuje krásný park s panoramatickými výhledy a sochami inspirovanými řeckou mytologií (sochy devíti Múz, "Umírajícího a Vítězícího Achillea"). Při vstupu Vás zaujme nádherná vila, možná palác s mnoha nádhernými sochami. Za připomínku stojí zahrady, ve kterých rostou květiny z celého řecka, uvnitř paláce je expozice života císařovny Sissi.

Původně se palác císařovně nelíbil, ale přesto zde zůstal. Byla by věčná škoda ho zničit. Vstupné je malé, avšak na cestu autem je dobré si vzít pití, jede se v horách, ve velkém horku a tělo se může dehydrovat. Na konci zahrady je pěkný výhled na celé město Kerkyra.Stojí za návštěvu.


Podrobnější fotogalerii z mé cesty najdete zde. Otevírá se ve zvláštním okně.
Fotogalerie

Pontikonnisi

Snad nejkrásnější pohled z Corfu. Lidé si často pletou ten s klášterem s tímto ostrovem. Přístupný je pouze ten s kostelíkem, kde si můžete koupit suvenýr.

Nahoře, nad parkovištěm je restaurace, kde je možno něco dobrého zakousnout. Na ostrůvku je obchod, kde prodávají pohledy, svaté obrázky, dvd, hudbu, ornamenty, vyřezávané věci, keramické suvenýry a další. Prodává zde sympatická paní a pán.

Kerkyra

Hlavní město ostrova oplívá řadou nádherných památek. Především sv. Spyridonem a starým opevněním. Zaparkujte u školy, vydejte se směrem na náměstí a poté uličkami.
Zde najdete nádherný pohled na kostel sv. Spyridona a uličku.

V této uličce je bezvadný obchod, kde si můžete zakoupit svatý obrázek nebo jinný suvenýr. Po východu z uličky se dostanete na místo, kde je možné si dát výbornou kávu.

Ovšem v této uličce nenajdete zas až tak dobrý oběd. Vynikající volbou chutnějšího a navíc "neturistického" jídla je některá z restaurací v postraních uličkách, mají tu opravdu dobré gyros, souvlaki a další jídla. Osobně mám zkušenost s těmito restauracemi a doporučuji je, kde se dá.

Staré opevnění je opravdu velké, na jeho prochození potřebujete hromadu času a rozhodně ho nezkoušejte projít se starými nebo unavenými lidmi. Na druhou stranu je na něm nádherný výhled na celé město a v noci je perfektně osvětleno. Je tu také výhled na přístav, odkud se můžete dopravit do Albánie nebo do měst jako je Parga atd. Pokud na ostrov plujete lodí z Itálie(jste chudáci) vyloďujete se právě zde. Dále doporučuji navštívit židovský kostel a muzeum asijského umění.

Angelokastro, Palaiokastritsa

Angelokastro je starý benátský hrad, zbudovaný na západě ostrova.

Palaiokastritsa je jedno z nejhezčích míst na ostrově, pokud budete přijíždět z hor a ne z Lakones, tak narazíte na úchvatný vúhled Bella Vista, kde si můžete koupit suvenýr nebo si dát Gyros. Je tu také hotel, ve kterém je možno se ubytovat.

Jakmile sjedete horu, odbočte směrem doprava a jeďte tak kilometr kolem obchůdků a hotelů. Nakonec přijedete na opravdu hroznou pláž, ve které je velmi mnoho lidí a cca 7 metrů od ní je silnice. Jeďte rovně a zaparkujte na parkovišti. Poté jděte pěšky do kopce rovnou ke klášteru Palaiokastritsa. Klášter bývá zavřený, jděte se tedy podívat na pravý řecký pravoslavný hřbitov a zamiřte nahoru na výhled.


Podrobnější fotogalerii z mé cesty najdete zde. Otevírá se ve zvláštním okně.
Fotogalerie