Kréta

Ostrov posetý turistikou..

Obecně


Kréta je ostrov všech tvarů a názvů.
Je totiž naprosto a všemi stranami nakloněn turistice. Obrovská letoviska kupa restaurací a uličky, ve kterých se ztrátíte. Na Krétě najdete snad druhou největší starověkou památku v celém Řecku, po Aténách s Akropolí totiž následuje Kréta s Knossosem. Jde o starověký palác s obrovskou rozlohou. Dnes jsou však k vidění jen pozůstatky. Dalším lákadlem podobným Knossosu je také Festos.
Kousek od Festosu, na jižní straně ostrova, se nachází pláž Matala. Jedná se o snad nejznámější krétskou pláž s charakteristickou skálou s "dírami", jeskyňkami. Navíc Matala byla dříve místem setkávání Hippies. Hlavní město Iraklion je spíše dopravní uzel, zato s mnoha obchody. Také tu je ještě mnoho dalších měst a pokud chcete nakupovat není návštěva hlavního města podmínkou. Pro tento účel poslouží také třeba město Chania. Mezi další památky patří klášter Arkadi, proslavený bojem proti Turkům, Řekové tu mají památné místo a při státních svátcích se tu oslavuje.
Kréta je naprosto vhodná pro mladší generaci, pro střední a pokud správně vyberou letovisko, tak i pro starší generaci. Na Krétě se nachází řada luxusních hotelů, není tedy problém s výběrem kvalitnějšího ubytování.
Mnohá letoviska jsou doslova přeplněna atrakcemi a pokud fandíte všem typům diskoték, lagoon, lunaparkům atd. neváhejte a navštivte je!! Nevýhodou Kréty může být vysoká koncentrace turistů, zvláště v severní části. Platí, že jižnější část je klidnější.
Webkamera zde...

Další informace