Mohlo by se hodit

Věci, které se nedají jinam zařadit.

Práce v Řecku

Mnoho lidí by chtělo pracovat v nádherné zemi, s výhledem na moře s pohodovým zacházením. V Řecku to někdy vyjde a někdy ne. Někdo píše, jak je to fantastické a někdo je naštvaný na špatné zacházení, nízký plat a dlouhou pracovní dobu. Z tohoto a mnoha dalších důvodů doporučuji se řádně domluvit se zaměstnavatelem a sepsat pracovní smlouvu. Aby vše bylo legální musíte se navíc zaregistrovat do 8 dnů na policii. Nejlepší způsob je najít si práci přímo na místě, od doporučení známých nebo od místní delegátky, pokud ji máte za kamarádku. Mé zkušenosti v této oblasti však bohužel nejsou natolik velké, abych mohl více radit.

Svatba v Řecku

Potřebné dokumenty pro uzavření manželství v Řecku jsou :

1.Rodný list (pouze pro státní / civilní sňatky)
2.Dokumenty od magistrátu potvrzující, že klienti nejsou v současné době ve svazku manželském s jinou osobou. Pokud jsou klienti rozvedeni, potřebují potvrzení o rozvodu.
3.Fotokopie pasů (pouze pro státní sňatky)
4.Potvrzení o právní způsobilosti vystavené místním městským úřadem, doklad musí obsahovat souhlas tohoto úřadu se sňatkem mimo území ČR.

Všechny dokumenty s vyjímkou pasu musí být přeložené do angličtiny, řečtiny soudním překladatelem a notářsky ověřené.
V Řecku musí všechny dokumenty obdržet místní úřady nejméně 3 týdny před termínem svatby. Důležité je tedy v předstihu zajistit letenky, hotel a místo obřadu. Dokumenty je pak nezbytné nejpozději 4 týdny před plánovaným termínem sňatku předat cestovní kanceláři, aby zajistila jejich doručení do destinace.

Počasí po měsících

Athény, Atény

Průměrné denní teploty za roky 2006 a 2007.

Prosinec Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Listopad
16°C 23°C 25°C 32°C 33°C 35°C 30°C 22°C

Kréta
Průměrné denní teploty za rok 2007.

Prosinec Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Listopad
13°C 16°C 18°C 23°C 25°C 29°C 22°C 16°C