Lesbos

Nádherný ostrov

Obecně

Fotogalerie...

Velká mapa Lesbosu s námořními cestami..

Lesbos je jeden z ostrovů, který si zaslouží pochvalu. Jde o nádherný ostrov s množstvím památek a s obrovským územím. Leží na stejné úrovni jako Thassos nebo Samos, v Egejském moři, je tedy malá pravděpodobnost, že ze zdejšího sluníčka budete nějak obzvlášť spáleni, když se budete mazat. Ovšem, jak tomu platí všude v Řecku, nenamažete se a za hodinu jste spálení. Jídlo na Lesbosu je velmi nápadité s množstvím barev a chutí. Pláže jsou pěkné v celém ostrově, nebudete tedy co se týče kvality moře a pláží ošizeni.

Jaká doporučuji letoviska

Doporučuji Plomari, perfektní letovisko s úžasnou pláží a pěkným, docela velkým městem. Vhodné jak pro rodiny, tak pro mladé.
Krásný je také Molyvos, úžasné městečko s přístavem a množstvím restaurací.
Jedno z pěkných letovisek je také Petra, s krásným historickým centrem a kostelíkem na skále. V jedné z místních restaurací si určitě vyberete, je jich tu hodně.
Dalším dobrým letoviskem je Anaxos, kde je ale málo restaurací a obchodů, doporučuji spíše lidem, co hledají klid.

Co navštívit na Lesbosu

Podrobnější informace zde.

Navštivte určitě hlavní město Mytilene s krásnou pevností a přístavem.
Dále doporučuji navštívit město Molyvos, kde jsou velmi krásné domečky s typickými uličkami. Nad městečkem Molyvos se vypíná hrad z byzantského období.
Plomari, tak se nazývá vesnička, kterou musíte navštívit. Zrodilo se tu ouzo, je tu výrobna, která je údajně nejlepší v Řecku. Lidem se velmi líbí zdejší muzeum, určitě ho navštivte. Skala Kalloni se řadí mezi zátoky s vynikající chutí ryb. Je známá svými sardinkami. Pokud máte rádi sardinky nebo jiné rybky, jeďte se a ochutnejte zdejší rybičky při pohledu na přístav. Pokud vás nezajímá život, ale příroda, doporučuji navštívit zkamenělý les.
Tento prales by klidně mohl pamatovat stvoření země, tak je starý. Žádné obrovské množství zkamenělých stromů tu není, ale větší prales mají jen v USA.

Kvalita pláží a moře

Pláže bývají kombinované, mnohdy s hrubým pískem.
Často se někde píše, že moře je studené. Ano, moře je o nějaký ten stupeň Celsia studenější než na Krétě, ale pochybuji, že ten jeden nějak pocítíte. Aktuální informace o teplotě moře najdete na těchto stránkách - zde.


Webkamera

Aktuální webkameru z ostrova Lesbos provozuje město Plomari. Městečko doporučuji navštívit.
Webkamera ve městečku Plomari, Lesbos


Dobré pláže na ostrově Lesbos...


Navštivte na ostrově Lesbos...


Foto z vlastní cesty na Lesbos...


Videa z ostrova Lesbos...


Mapy ostrova Lesbos...