Lesbos - pláže

Pláže na Lesbosu

Agios Isodoros

Začnu tou úplně a zcela nejlepší pláží na ostrově. Leží na jihu ostrova mezi Plomari a Agios Isodoros. Pláž Agios Isodoros je nádherná pláž jako z pohádky s kamínky a trošku s pískem s krásnou průzračnou vodou a pozvolným vstupem do moře. Na pláži jsou jak slunečníky, tak místa bez slunečníků. Na pláži se můžete umýt pod sprchou. Pláž byla oceněna cenou "The Blue Flag" vydávanou Evropskou únií.


Vatera

Druhá nejlepší pláž na ostrově se nachází blízko pláže Agios Isodoros. Pláž je dlouhá neuvěřitelných 7000 metrů! Navíc letovisko není turisticky rozvinuté, takže tu jsou lidi pouze každých 500 metrů! Na človíčka tedy moc nenarazíte. Blízko pláže Vás obslouží v několika restauracích, na pláži jsou převlékárny a sprchy. Slunečníky na pláži jsou asi jenom 1000 metrů, zbytek je zcela prázdný. Pozvolný vstup do moře, čistota a jemný písek jsou kvalitami pláže.


Tsonia

Druhá pláž se nachází na severu ostrova. Místo je velmi vyhledávané řeky, kteří sem jezdí za svojí dovolenou. A proto je také pláž trochu špinavější. Co činí pláž zajímavou je písek červené cihlové barvy. A jak písek vznikl? Z hornin z nitra sopky, která tu před miliony let vybuchla. Na pláži je mnoho místa bez slunečníků a pouze několik slunečníků. Sprchy jsou samozřejmostí. Až tam budete, jděte na druhou stranu zdejšího parkoviště, tady je místní restaurace s velkým množství specialit.


Skala Eressos

Název je letovisko, kde se narodila údajná básnířka Sapfó, žena, která opětovala ženy ve svých básních. Podle ní se také jmenuje celý ostrov - Lesbos. Nutno říci, že si Sapfó vybrala velmi dobře. Letovisko je jako stvořené pro zamilované páry. Zdejší romantické restaurace umístěné přímo na pláži tomu napomáhají. Pláž je to písečná s pozvolným vstupem do moře, sprchy a převlékárny tu jsou také.


Petra

Držitelkou modré vlajky, ocenění od Evropské unie je i pláž Petra. Na pláži je krásný jemný písek a pozvolný vstup do moře. Samozřejmostí jsou převlékárny a sprchy. Na pláži jsou slunečníky, ale je tu i prostor bez slunečníků. V jedné z místních taveren si určitě vyberete dobré jídlo a nezapomeňte se také podívat na kostelík nad městem. Dnes kostel byl dříve ženským klášterem. Každé ráno se tu konají bohoslužby.


Sigri

Nedaleko Skala Eressou leží letovisko Sigri, opravdu krásné letovisko s větrnými mlýny. Dole, pod letoviskem se rozkládá nádherná pláž s vynikající restaurací přes ulici. V té restauraci jsem byl, mají tam vynikající ryby na olivovém oleji a mohu říci, že lepší ryby jsem nikdy nejedl. Pláž jako všechny zmiňované je se sprchami a převlékárnami. Lehátek je tu malé množství, pláž je písečná s pozvolným vstupem do moře. Nedaleko jsou skály, kde se dá skvěle šnorchlovat a hlavně i něco uvidíte. Sama pláž je však bez skal a ostrých kamenů.


Navštivte další stránky o Lesbosu...

Obecně o ostrově
Mapy ostrova
Videa
Vlastní fotografieVeškeré texty nebo fotografie na této stránce jsou považovány za umělecké dílo a jsou chráněny autorským zákonem. Kopírování těchto materiálů je bez výslovného souhlasu autora zakázáno.