Mykonos

Ostrov s větrnými mlýny

Obecně


Pokud toužíte po ostrově s typicky řeckou architekturou, po krásných líbankách, procházkách při západu slunce v romantické atmosféře, mohu Vám Mykonos rovnou doporučit. Jde o typický řecký ostrov. Na každém místě ostrova jsou větrné mlýny, ty jsou také dominantou ostrova na většině fotografií. V krásných městech s typickou řeckou architekturou se krásně prochází uličkami, které jakoby z oka vypadli fotografiím, které vidíme na pohlednicích.
Ač se to nezdá, protože ve dne je ostrov velmi klidný, večer ožívá. V uličkách je cítit vůně opečeného gyrosu, ryb nebo jiných řeckých specialit, v barech a taverných posedávají turisté. Místní obyvatelé milují dobrou zábavu, proto se často pořádají řecké večery.
Jelikož je blízko posvátného ostrova Délos(2 km), hrál v antice obrovskou úlohu.
Doporučuji navštívit kostel Panagias Paraportiani a udělat si několik snímků, protože na tak krásné místo nezapomenete. Ostrov je z žuly, což je jeho nevýhoda, protože je tu menší nedostatek sladké vody. Na ostrově se nachází mnoho krásných pláží. Ostrov je oblíbený i u homosexuálů, pro svůj nezaměnitelný půvab. Vždyť díky tomuto půvabu se ostrovu přezdívá "řecké benátky". Doporučuji navštívit.

Další informace