Proč Řecko

důvody, proč jet do Řecka

Již Vás nebaví sedět na plážích, kde jste jako sardinky? Tyto pláže bývají přeplněné, k moři Vám to trvá hodinu, nudíte se, moře je narvané, nemáte kde s dětmi stavět hrady, všude je to samá placená zóna, nejde se někde "jen tak" uvelebit.
Již Vás nebaví to, že v noci nemáte klid?
Již Vás nebaví nízký sortiment zboží a suvenýrů?
Máte plno nevybité energie?
Vadí Vám nechutná a nezdravá strava?
Vadí Vám, že je moře špinavé ?
Změňte to!!!

Věkové kategorie

Řecké ostrovy se navzájem neovlivňují, a tak je každý ostrov trochu jiný. Jeden ostrov je více zaměřený na turisty, druhý žije svým tradičním životem. Proto mohou jet do Řecka všichni, od nejmladších po nejstarší. Nejmladším dětem jistě bude vyhovovat dostatek volného místa na plážích, kde si mohou hrát, mnoho dětských atrakcí, ať už aquaparky, dětské restaurace, dětské animační programy a další.
Teenageři se vyřádí nejenom v krásném moři, ale i na diskotékách, který je v Řecku opravdu dost. Ne všichni náctiletí jsou ale stejní, takže jistě ocení i možnosti klidné, romantické dovolené. Tu jistě ocení i jejich rodiče, kteří se mohou procházet podél moře a zažít druhé líbanky( nebo první ).
Senioři si zde užijí také. Řecko pro ně tepe pomalým tempem. Zkrátka v Řecku si užije každá věková kategorie.

Města

Například Kréta se mi opravdu líbila. Krásný ostrov s krásnými památkami. Na ostrov je mnoho diskoték, barů, restaurací a mnoho krásných měst. Naopak na Thassosu, Lesbosu, nebo na jiných ostrovech je klid, zastavil se tu čas.

Památky

Do Řecka můžete jet nejenom za mořem ale také za památkami! Těch je v Řecku obrovské množství. Jde především o starověké vykopávky, staré pevnosti nebo o různé akvadukty, průplavy, paláce atd.
Vždyť vzpomeňte si na starověké Řecko, které znáte z Dějepisu!

Pláže

Mnoho řeckých pláží je oceněno velmi významným oceněním Evropské Unie, nazývané The Blue Flag. Pláže s tímto oceněním jsou čisté, s čistým moře. Na těchto plážích je dobrá infrastruktura. O The Blue Flag