Rhodos, Rhodes

ostrov turistů

Obecně


Rhodos je velmi oblíbený ostrov. Není zaměřen pouze na turistiku, jak se může zdát, i když jsou na ostrově obrovské možnosti,
ale najdou se zde i krásná místa. Ostrov je 4. největší v Řecku. Moře na Rhodosu je neuvěřitelně teplé. Vždyť se také Rhodu říká "Ostrov slunce".
Většina pláží na ostrově je krásně písečná. Povrch ostrova je hornatý. Na ostrově je také velice krásná příroda. Poletují tu krásní motýlci a v Butterflies Valley se houfují a páří. Je to velmi nevšední podívaná. Až pojedete kolem místních kopců, všimněte si pasoucích se koz. Do hor se můžete vypravit také pěšky. Na ostrově roste velké množství růží skalních. Velmi krásnou vesničkou na podívání je Lindos s Akropolí a samozřejmě také neobyčejně krásné hlavní město. Pokud si přejete komfortní ubytování, nabízí Vám Rhodos na výběr z množství luxusních hotelů. Není problém se každý den zastavit motorkou na jiné pláži. Půjčení lodě je také velmi jednoduché.
Všichni, od dětí po seniory, se vyřádí v aquaparku Faliraki. Na ostrově je hodně místa pro všechny - nádherné památky, krásné pláže s křišťálovou vodou, typickou řeckou pohostinnost, noční život a také možnosti na horskou turistiku.
Co navštívit na Rhodosu
Mapy ostrova Rhodos