Santorini

typický řecký ostrov

Obecně

Santorini je jediný ostrov, u kterého můžete u každé vesnice, města i osady říct, že zde jsou jenom a pouze tradiční řecké budovy. Jde o jediný řecký ostrov, na kterém můžeme vidět typické domečky. Má však jednu nevýhodu - leží na skále.
Možná, že je to pro někoho výhoda, ale vy vždy, když chcete jít na pláž, musíte jít po schodech. A pokud jich je někdy až 100 a vy máte plnou penzi, musíte se vejít do času, musíte vycházet z pláže alespoň 10 minut dříve.
Z tohoto důvodu bych ho zásadně nedoporučil důchodcům, starším či nemocným lidem. Množství restaurací a tavern se rozlišuje pouze podle toho, kam chodí místní. Nečekejte tedy, že si budete denně dávat pizzu místo gyrosu. Mně to nevadí, gyros je stejně lepší, ale někomu to může vadit. Hotely, apartmány i studia jsou na celořecké úrovni-sprcha, WC, klimatizace, někdy TV, minibar. Nebojte se, že byste přišli zkrátka, Santorini má také mnoho výhod. První jsou zmíněné památky a druhou je klid, vyhovující spíše lidem středního věku, tak ožahavý, že se bojíte promluvit. Na plážích je krásně sypký písek, moře většinou bývá čisté. Někdy ovšem může vát tak silný vítr, že s sebou může brát i písek. Na to pozor!
Blízko města Perivoli si můžete užívat v aquaparku. Ten se sestává ze 3 bazénů a 3 tobogánů. Lehátka okolo bazénů pojmou kapacitu až 180 lidí. Vstupné je 8-10 EUR.

Další informace