Skiathos a Skopelos

dva krásné ostrovy dřívější "smetánky"

Obecně


Skiathos a Skopelos jsou ostrovy, kam moc Češi nejezdí. Jsou to ostrovy angličanů a francouzů. Ceny jsou mnohdy přemrštěné velmi vysoko, ale dá se najít i nízká cena. Přemrštěná cena odpovídá kvalitě ostrova a nabízených služeb.
Zájezdy si můžete pořádat i sami. Další výhoda tohoto ostrova, která je pro Vás velmi užitečná. Zatelefonujete do hotelu, který máte vybraný, zarezervujete letenky, pokoje a letíte. Poté se tam musíte nějak dopravit.
Letiště je pouze na Skiathosu, doprava na Skopelos je zajištěna trajektem. V roce 2007 tu bylo takové teplo, že zde začalo hořet. Dovolená na tomto ostrově je určitě pěkná.
Mapa hlavního města


Osobní názor na ostrov Skiathos


Kvalita pláží a moře: Na ostrově se nachází nepřeberné množství pláží s obvykle krásně písečným pobřežím. Severní pobřeží ostrova je velmi skalnaté, proto ho nedoporučuji pro plavce. Na potápění nebo jen šnorchlování je severní pobřeží ideální.
Nejlepší pláže:
Koukounari, Koukounaries: Jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově, dlouhá zátoka s širým mořem. Na pláži jsou základní služby, v centru letoviska je však jen pár obchodů.
Platanias: Čistá pláž s lehátky. Po většinu roku minimální vlny. Dále od břehu jsou řasy.
Kanapista: Krásné letovisko s přístavem, pláž je lehce špinavá.
Megali Amos: Pláž blízko hlavního města, obvykle přelidněná.
Lalaria: Zátoka na severní části ostrova, zcela odříznutá, doprava na ni jen po lodi. Velice krásné místo.
Moře na Skiathosu je krásně průzračně čisté, pláže však bývají plné lidí, celý ostrov je přelidněný. Na ostrově v posledních letech vrcholí stavební ruch, stavějí se hotely a centra.
Dobrá letoviska: Doporučuji letovisko Koukounaries nebo Kanapista. Pěkná letoviska s krásnými olivovými háji.
Co navštívit na Skiathosu: Navštivte hlavní město Skiathos, místními nazývaný též Chora. Dále doporučuji výlet lodí na Skopelos nebo obeplout celý ostrov.
Čím je ostrov jiný: Ostrov byl v 70. letech využíván mezinárodní smetánkou a nejvyššími třídami společnosti světa. Je tedy velmi dobře organizovaný. Autobusy jezdí podle jízdního řádu, pláže jsou většinou velmi dobře udržované.

Videa


Perfektní pláž nad kterou přelétávají letadla. Člověku se až tají dech. Doporučuji navštívit, ovšem na delší pobyt to není. Ano, řečtí piloti jsou možná nejlepší na světě, ty nejmenší dráhy mají jenom tam. Vzpomeňte si třeba na Korfu, nejkratší dráha v jížní Evropě.Prezentace hotelu Skiathos Princess v letovisku Agia Paraskevi, u pláže Platanias Beach. Velice krásná dovolená. Klikněte pro přístup na stránky hotelu.

Fotografie

Fotografie číslo 1
Fotografie zachycuje ulici hlavního města.


Fotografie číslo 2
Fotografie zachycuje jednu z krásných pláží - Koukounaries.


Fotografie číslo 3
Fotografie zachycuje další pěknou pláž - Lalaria.