Jaký si koupit suvenýr

Pohledy, lepolero

Pohled je dnes velmi populární. Je sice pravda, že pokud si danou oblast vyfotíte vlastním fotoaparátem, tak je to levnější, ale některé pohledy jsou foceny ze vzduchu nebo z lokalit, kam se nedostaneme. Mnoho lidí, kteří moc pohledy neposílají, nevědí, jaký si mají vybrat. Inu, měl by to být standartní pohled s popiskem na druhé straně, zachycovat by měl celou část, mělo by na něm být napsáno, odkud je, ale nápis by měl být malý. Dojem někdy také kazí rámečky nebo třeba nahé dámy.
Pohled je vynikající suvenýr.

Svatý obrázek

I když nevěříte v boha, ani toho pravoslavného, je pěkné mít na stěně pěkný svatý obrázek. POZOR! Levné obrázky (méně než 6 EUR) obvykle nemají motiv namalovaný barvou, ale je na něm přilepený obrázek. Pokud položíte tuto ikonu na slunce, určitě se Vám nálepka odloupne. Při mé první návštěvě Řecka jsem se takto nachytal a na slunci se mi nálepka odloupla. Vyhodil jsem skoro 4 EUR a podpořil jsem tak zloděje. Naštěstí jsem na vše přišel ještě v Řecku, a proto jsem si ještě stihnul za 15 EUR koupit namalovaný obrázek. Prodávají se i oltáříčky, ty jsou vhodné na cesty. Pozor, skobičky ve dřevě se snadno odloupnou. Dále se prodávají obrázky s železem, kdy malbu část železa zakrývá. Koupě tohoto výrobku je otázkou osobního vkusu.
Svaty obrazek
Nenuťte se do koupi takovéhoto obrázku.

Olivový olej, medy

Pomůcky, které v čechách neseženete jsou velmi časté jako dárek. Jako dárek doporučuji Olivový olej, nakládané olivy nebo pastu z oliv.
Dále jsou dobré různé medy.

Alkohol

Předešlé dárky jsou spíše pro specialisty, ale tohle je dárek, který chce každý, samozřejmě s vyjímkou abstinentů. Řecké alkoholické nápoje OUZO a RETSINA jsou velmi dobré. Blížší informace po kliknutí na odkaz.

Koření

Na mnoho stránkách z těchto stránek jsem již popisoval chuť řeckého koření. Pokud Vám budou Řecká jídla chybět, jakože každému 5 chybí, určitě oceníte takový řecký steak.
Pouze pro milovníky řeckého jídla.