Thassos - Thasos

ostrov nazývaný zelený

Obecně


Nejsevernější ostrov v severovýchodní části Egejského moře. Jeho půvaby zatím zná velmi málo turistů. Mezi Čechy je oblíbený asi trochu víc než jinými národy, pravděpodobně jej začínají masivně objevovat jako první. Býval hodně oblíbený Němci, kteří přijížděli přes Balkán autem, teď ale přijíždějí méně často. Je tu vlhčeji než na jiných řeckých ostrovech, ale zase ne o tolik. Přesto je tu z řeckých ostrovů asi nejvíc lesů. Najdete tu jak olivové, borové tak piniové háje. Proto se mu říká zelený.
Najdete zde také velmi krásné pláže. Nejkrásnější z nich jsou Paradise Beach, Golden Beach, Pefkari Beach. Mně se nejvíce líbila Paradise Beach. Večer je tu méně lidí a je tu příjemně. Pláž Golden Beach je večer také prázdnější, ale ve dne je tu lidí obrovské množství. Na ostrově se ujala těžba mramoru nebo železa a lidé také pěstují víno. Z pevninského města Kavala vyrážejí na Thassos trajekty téměř každou hodinu.
Ostrov doporučuji zejména pro rodiny s dětmi nebo pro méně aktivní mladé. Ostrov není tak klidný, jako ostatní ostrovy této oblasti, proto ho spíše nedoporučuji seniorům.

Videa
Navštivte další zdroje o Thassosu...

Co navštívit
Letoviska
Webkamery
Mapy